Najlepsze pomysły na imprezy integracyjne dla firm

Coraz więcej polskich firm decyduje się wysyłać swoich pracowników na wyjazdy integracyjne. Taki wyjazd – jak sama nazwa wskazuje – służy przede wszystkim integracji zespołu, wytworzeniu pozytywnej atmosfery i zmotywowaniu pracowników do działania. Korzyści płynące z imprez integracyjnych jest bardzo dużo. Zbudowanie większego zaufania między pracownikami różnych szczebli ma bezpośredni wpływ na efektywność działania firmy. Wyjazdy integracyjne są świetną okazją, by zmniejszyć dystans między pracownikami a szefostwem, dzięki czemu ich stosunki mogą się znacznie poprawić. Działanie większości dużych firm opiera się na pracy zespołowej. Silna, dobrze zintegrowana ekipa to dla pracodawcy wartość nie do przecenienia. Wyjazdy integracyjne służą także redukcji stresu, dzięki czemu pracownicy są bardziej wypoczęci i ochoczo przystępują do swoich obowiązków.

Jaki powinien być dobry wyjazd integracyjny?
Aby cele wyjazdu integracyjnego mogły zostać spełnione, konieczne jest dokładne zaplanowanie całej imprezy. Najlepiej zlecić to firmie eventowej, specjalizującej się w przygotowywaniu wyjazdów integracyjnych. Doskonałym pomysłem będzie także wybranie się w takie miejsce, w którym organizatorzy zapewnią uczestnikom oryginalne i nieszablonowe rozrywki. Planując wyjazd integracyjny należy jednak uwzględnić zainteresowania i kondycję pracowników. Warto także dowiedzieć się, jakie są ich preferencje odnośnie spędzania czasu. Jakie zatem mamy możliwości? Oto kilka najciekawszych propozycji wyjazdów integracyjnych dla firm.

Rejs żaglówką
Żeglowanie jest jednym ze sportów, w którym kluczowe znaczenie ma działanie w zespole. Aby dotrzeć do celu trzeba ze sobą ściśle współpracować. Bardzo ważne jest także wzajemne zaufanie i chęć pomocy. Rejs żaglówką to także doskonała okazja do wypracowania efektywnej komunikacji – to od tego, jak będzie wyglądać nasze porozumiewanie, zależy osiągnięcie sukcesu. Z tego względu żeglowanie jest pierwszą z opcji, które naszym zdaniem idealnie sprawdzają się na wyjazdach integracyjnych.

Gra terenowa
Kolejnym bardzo ciekawym pomysłem jest zaproponowanie uczestnikom gry terenowej. W trakcie gry uczestnicy podzieleni są na zespoły, a ich zadaniem jest zrealizowanie ustalonej wcześniej trasy. W trakcie gry zespołu mogą korzystać wyłącznie z map, kompasów i urządzeń GPS. Równolegle przez zespołami stoją różne zadania do wykonania podczas trasy. To kolejna okazja do tego, aby podbudować wzajemne zaufanie i podszlifować umiejętność skutecznej komunikacji, dająca przy okazji mnóstwo radości.

Klub z rzucaniem siekierami
Mówi się, że stres jest złym doradcą. To stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe – zwłaszcza w sytuacjach zawodowych. Pracownicy dużych firm często zmagają się z ogromnym stresem wynikającym z codziennych obowiązków. Wyjazd integracyjny jest idealną okazją, by trochę się odprężyć i zrelaksować. Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem wśród pracowników korporacji stały się kluby z rzucaniem siekierami. W takim klubie można skutecznie pozbyć się stresu w bardzo prosty sposób. Zadaniem uczestników jest trafienie określonego miejsca na drewnianej tarczy za pomocą siekiery. Imprezę firmową z rzucaniem siekierami można zorganizować na przykład w krakowskim klubie BADAXE. Gwarantujemy, że po takim wieczorze cały stres pójdzie w niepamięć.

Autor