Jak zorganizować imprezę urodzinową?

Urodziny to jedna z najważniejszych okazji w ciągu roku. Dlatego warto spędzić ten wyjątkowy dzień w towarzystwie bliskich i przyjaciół. Bez względu na to, ile mamy lat, świetnym pomysłem będzie zorganizowanie imprezy urodzinowej. Udana impreza urodzinowa to doskonała okazja do fantastycznej zabawy w gronie najbliższych. Solenizanci często nie wiedzą, jak zabrać się do przygotowania takiego przyjęcia. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak zorganizować imprezę urodzinową.

Lista gości
Pierwszym krokiem w trakcie organizowania przyjęcia urodzinowego jest przygotowanie listy gości. Możemy pokusić się o wręczenie zaproszeń w formie pisemnej – pamiętajmy jednak, że urodziny powinny być imprezą w luźnej i swobodnej formie. Doskonale sprawdzą się więc np. kolorowe i wesołe karteczki, na których ręcznie wypiszemy imiona gości. Zaproszenia możemy przygotować sami, możemy też skorzystać z dostępnych w Internecie szablonów. Pamiętajmy, by otrzymać od zaproszonych osób potwierdzenie przyjścia.

Przygotowanie miejsca
Jeżeli impreza ma odbywać się w domu, koniecznie zadbajmy o przygotowanie mieszkania na przyjęcie gości. Należy przede wszystkim przygotować miejsca siedzące dla wszystkich uczestników. Jeśli impreza ma się odbywać przy stole, można przygotować winietki z imionami gości – choć oczywiście nie jest to niezbędne. W cieplejsze dni można przenieść imprezę na zewnątrz. Najbardziej klimatyczne są przyjęcia w ogrodzie lub na tarasie. W ramach przyjęcia urodzinowego możemy zorganizować też luźniejsze spotkanie przy grillu czy pokusić się o imprezę przy muzyce.

Jedzenie i napoje
Kolejną ważną kwestią, o jaką musimy zadbać, jest przygotowanie jedzenia i napojów. W zależności od tego, czy impreza ma mieć charakter bardziej formalny, czy ma być po prostu luźnym spotkaniem towarzyskim, powinniśmy poczęstować gości pełnym posiłkiem lub po prostu postawić na stole przekąski. Menu najlepiej dostosować do pory roku. W lecie doskonale sprawdzą się np. lekkie sałatki, soki ze świeżo wyciskanych owoców i zdrowe przekąski z warzyw. Natomiast w zimie najlepiej podać coś rozgrzewającego. Jeżeli na imprezie ma być podawany alkohol, najlepiej będzie dostosować go do gustu i preferencji gości. Na urodzinach najczęściej pijemy wino, whisky i piwo. Dobrze sprawdzają się także drinki i koktajle. Należy pomyśleć również o osobach niepijących – koniecznie przygotujmy dla nich soki i napoje bezalkoholowe.


A może wyjście do klubu?
Doskonałą alternatywą tradycyjnych „domówek” jest wyjście do klubu. Decydując się na taką opcję mamy ten komfort, że właściwie przychodzimy już na gotowe. Nie musimy martwić się przygotowaniem mieszkania, omija nas także sprzątanie po imprezie. Jako że urodziny to wyjątkowa okazja, wybierając klub powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na coś naprawdę oryginalnego. Jeśli zajmujemy się przygotowaniem urodzin dla kogoś, należy mieć na uwadze również zainteresowania samego solenizanta i jego poczucie humoru. Jedną z ciekawszych propozycji może być wyjście do klubu z rzucaniem siekierami. Taki klub działa na przykład w Krakowie. W BADAXE możecie wcielić się w postacie wikingów i spróbować swoich sił w rzucaniu siekierą do celu. Wrażenia murowane! Na miejscu znajduje się także fotobudka, dzięki czemu możecie zrobić pamiątkowe zdjęcia w strojach wikingów.

Autor