O czym trzeba pamiętać organizując imprezę urodzinową?

Imprezy urodzinowe to doskonała okazja do świętowania w gronie najbliższych osób. Przepis na udaną imprezę powinien opierać się przede wszystkim na spędzeniu tego czasu w wyjątkowym miejscu. Niezbędne będzie także towarzystwo przyjaciół! W ferworze przygotowań do przyjęcia urodzinowego czasami zapominamy o pewnych szczegółach, które ostatecznie decydują o powodzeniu całego przedsięwzięcia. O czym należy pamiętać organizując imprezę urodzinową? Przedstawiamy listę najważniejszych spraw w czasie organizowania przyjęcia urodzinowego.

Kto organizuje imprezę urodzinową?
Nie ma jednej reguły co do tego, kto powinien zająć się zorganizowaniem imprezy urodzinowej. Równie dobrze może zrobić to solenizant, jak i któryś z jego przyjaciół. Jeśli chcemy przygotować imprezę urodzinową dla kogoś, warto najpierw dowiedzieć się, czy solenizant lubi przyjęcia-niespodzianki, czy może woli sam decydować o przebiegu imprezy. Przy organizowaniu urodzin możemy także podzielić się zadaniami.

Wybór miejsca
Wybranie miejsca na spędzenie urodzin wcale nie jest takie proste. Impreza urodzinowa to wyjątkowa okazja, dlatego warto zorganizować solenizantowi przyjęcie, które będzie dla niego naprawdę niebanalne i które na długo pozostanie w jego pamięci. Naturalnie na samym początku musimy zdecydować, czy impreza ma odbywać się w domu czy może w innym miejscu. Najwięcej przygotowań wymaga oczywiście domówka. Musimy zadbać o przygotowanie odpowiedniej ilości miejsca, zorganizowanie przekąsek i napojów oraz zapewnienie oprawy muzycznej. Jeżeli zaś zdecydowaliśmy się na imprezę w klubie, pamiętajmy o wcześniejszej rezerwacji. W większości klubów wymagane jest podanie liczby gości, zatem przy dokonywaniu rezerwacji powinniśmy już mieć listę potwierdzonych osób.

Specjalne atrakcje
Aby impreza była naprawdę udana, warto zadbać o zapewnienie gościom dodatkowych atrakcji. Doskonałym pomysłem będzie na przykład zorganizowanie imprezy w klubie, w którym odbywają się jakieś niecodzienne rozrywki. Od jakiegoś czasu hitem imprez urodzinowych stały się kluby z rzucaniem siekierami. To rewelacyjna forma zabawy, a przy okazji całkowicie bezpieczna forma współzawodnictwa. Rzucanie siekierami jest dyscypliną, w której zawodnicy starają się trafić siekierą do celu na drewnianej tarczy. Im bliżej środka tarczy trafią, tym więcej punktów zdobędą. Taka atrakcja daje cała masę rozrywki, a przy okazji pomaga się zrelaksować. Jeżeli szukacie klubu z rzucaniem siekierami w Krakowie, polecamy odwiedzić BADAXE.

Impreza tematyczna
Doskonałym pomysłem może być także zorganizowanie imprezy tematycznej. Jeśli wybraliśmy taką opcję, należy wcześniej powiadomić wszystkich gości o temacie wiodącym. Imprezom tematycznym najczęściej towarzyszą przebrania, zatem goście muszą mieć trochę czasu na skompletowanie kostiumu. Nigdy nie zostawiajmy poinformowania gości o temacie przewodnim na ostatnią chwilę. Jeśli chcemy, możemy taką imprezę zorganizować również w klubie. Wspomniany wcześniej BADAXE jest bardzo klimatyczną miejscówką. Cały klub jest urządzony w klimacie wikingów. Nie musicie martwić się przebraniami – wszystkie stroje znajdziecie na miejscu. Dodajcie do tego rzucanie siekierami i zdjęcia w znajdującej się w klubie fotobudce – a przepis na udaną imprezę urodzinową macie gotowy!

Autor