Najciekawsze kluby w Krakowie

Kraków uznawany jest na najbardziej imprezowe miasto w Polsce. Setki pubów, restauracji i klubów jak magnes przyciągają amatorów świetnej zabawy z całego kraju. Atrakcje krakowskich klubów są tak różnorodne, że znajdziemy tu coś dla siebie w każdym klimacie i bez względu na zasobność naszego portfela. Jak wybrać spośród wszystkich propozycji coś naprawdę interesującego? Gdzie zabrać znajomych, zorganizować urodziny czy zaprosić swoją drugą połówkę? Przedstawiamy kilka najoryginalniejszych klubów w Krakowie.

Forty Kleparz, ul. Kamienna 2

Klub Muzyczny Forty Kleparz to jedno z najciekawszych miejsc w Krakowie. Klub mieści się w pomieszczeniach oryginalnych fortyfikacji obronnych z XIX wieku. To jedyny taki obiekt w Polsce! Czeka tu na was ogromna, prawie 1000-metrowa powierzchnia, w której utworzono dwie sale taneczne i dwa niezależne bary. Forty Kleparz słyną przede wszystkim z gorących imprez w rytmach kubańskich oraz niezapomnianych koncertów. Jeśli chcecie potańczyć w naprawdę klimatycznym lokalu, koniecznie wybierzcie się na imprezę do Fortów.

Barka, ul. Podgórska 16

Tym razem mamy dla was coś spokojniejszego. Wybierając się na spacer nad Wisłą warto zajrzeć do Barki, czyli lokalu stworzonego na prawdziwej unoszącej się na wodzie barce. Na co dzień jest ona przycumowana przy Bulwarze Kurlandzkim, u rogu ulic Podgórskiej i Gazowej. To idealne miejsce dla zakochanych – romantyczny nastrój podkreśla spokojna muzyka oraz łagodne oświetlenie. Warto zajrzeć tu zwłaszcza po zmroku, kiedy atmosfera robi się wyjątkowo przytulna.

BADAXE, ul. Basztowa 10

Mówiąc o najbardziej oryginalnych klubach Krakowa nie sposób nie wspomnieć o BADAXE. To jedyna w swoim rodzaju miejscówka, w której możecie wcielić się w role wikingów i… porzucać sobie siekierami. Czy wiecie, że rzucanie siekierami jest już osobną dyscypliną sportową? I chociaż nie jest jeszcze tak znana jak siatkówka czy piłka nożna, coraz więcej osób staje się jej gorącymi fanami. Nie musicie się o nic martwić – ten niecodzienny sport jest całkowicie bezpieczny. Każdy z zawodników ma do dyspozycji osobny tor, a rzucać może jednocześnie tylko jedna osoba. W rzucaniu siekierami nie liczy się siła, lecz celność. Najwięcej punktów zdobędzie ten, któremu uda się trafić jak najbliżej środka tarczy. Rzucanie siekierami nie tylko jest świetną zabawą, lecz także doskonale redukuje stres. Dlatego jeśli chcecie naprawdę wypocząć i naładować się pozytywną energią, koniecznie wybierzcie się do BADAXE.

Forum Przestrzenie, ul. Konopnickiej 28

Budynek starego hotelu Forum jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Krakowie. To właśnie tu, na parterze tego nieistniejącego już hotelu mieści się słynna klubokawiarnia Forum Przestrzenie. Sami właściciele nazywają to miejsce „współczesnym domem kultury z barem”. Możecie tu nie tylko posłuchać świetnej muzyki, lecz także zjeść pyszne śniadanie i spotkać się ze znajomymi przy piwie. Forum Przestrzenie docenią miłośnicy wyjątkowego designu i świeżego spojrzenia na dawne przestrzenie Krakowa. W klubie odbywają się różnego typu imprezy oraz wydarzenia cykliczne. W sezonie letnim polecamy wam też ogródek oraz plenerowe kino letnie. Niewątpliwym atutem Forum Przestrzenie jest również lokalizacja. Z klubokawiarni rozpościera się niezwykły widok Wisłę, bulwary wiślane i Wzgórze Wawelskie.

 

 

Autor