Pomysły na nietypowe wieczory kawalerskie

Wieczór kawalerski powinien być jedną z najbardziej niezapomnianych imprez w życiu każdego mężczyzny. Czas spędzony z przyjaciółmi pozwala zredukować stres przed nadchodzącym ślubem oraz po prostu dobrze się bawić. Dobry wieczór kawalerski to taki, który zapamiętamy na długo. Dlatego nie warto iść utartą ścieżką i organizować nudnego spotkania przy piwie. O wiele lepiej będzie skorzystać z jednego z mnóstwa pomysłów, jakie możemy znaleźć na przykład w Internecie. Przedstawiamy pięć interesujących propozycji, które można wcielić w życie podczas wieczoru kawalerskiego.

Gra miejska
Gry miejskie od jakiegoś czasu zyskały niesamowitą popularność. Tego rodzaju rozrywka łączy w sobie elementy znanych nam z dzieciństwa podchodów z klimatem gier RPG. Tematyce gier miejskich może być różnorodna. Jeśli organizujemy wieczór kawalerski w formie gry, możemy na przykład wykorzystać tematykę ulubionego filmu pana młodego czy wydarzeń z jego kawalerskiego życia. 

Gra terenowa i geocaching
Inną odmianą gier są gry terenowe. Tym razem zamiast przestrzeni miejskiej akcja rozgrywa się w terenie. Można dzięki temu włączyć w spotkanie pewne elementy off-roadu, trekkingu czy kolarstwa. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą zakosztować prawdziwej adrenaliny i spróbować swoich sił na otwartej przestrzeni. Oddzielną grupę gier terenowych stanowi geocaching, czyli szukanie ukrytych uprzednio skrytek za pomocą odbiorników GPS. To rewelacyjna forma zabawy i doskonała okazja do kumpelskiej rywalizacji.

Wyjazd weekendowy
Kto powiedział, że wieczór kawalerski koniecznie musi odbywać się wieczorem? Równie dobrze możemy zdecydować się na weekendowy wyjazd w męskim gronie. Do wyboru mamy całą masę możliwości, w zależności od zainteresowań pana młodego. Możemy na przykład wybrać się na górską wędrówkę z namiotami, odwiedzić baseny termalne czy pojeździć quadami. W czasie takiej wyprawy można również połączyć różne rodzaje aktywności, tak, żeby jak najciekawiej wykorzystać cały dostępny czas. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się wycieczki pod namiot. Noclegi można zorganizować na polach namiotowych lub – w wersji bardziej hardkorowej – po prostu na dziko. 

Skok ze spadochronem
Tym razem coś dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń. Wieczór kawalerski to idealny moment, by spełnić jakieś niezrealizowane do tej pory marzenie. Wielu panów marzy na przykład o skoku ze spadochronem – dlaczego więc nie zrobić tego podczas wieczoru kawalerskiego? Najlepiej, jeżeli na skok zdecydują się wszyscy uczestnicy spotkania, chociaż oczywiście nikogo nie należy do tego zmuszać. Przeżycie razem czegoś tak niesamowitego sprawi, że pozostaną wam kapitalne wspomnienia na całe życie. Skoki ze spadochronem organizowane są w całej Polsce, choć naszym zdaniem najlepszym rejonem do takich aktywności jest Małopolska.

Klub z rzucaniem siekierami
Tak, nie pomyliliście się. W czasie wieczoru kawalerskiego można porzucać sobie siekierą. Mało kto wie, że rzucanie siekierami od niedawna stało się dyscypliną sportową! Możecie spróbować więc swoich sił w tym nietypowym sporcie udając się do klubu z rzucaniem siekierami. Jeśli szukacie sprawdzonego miejsca, polecamy wam krakowski klub BADAXE. To miejscówka z jedynym w swoim rodzaju klimatem, w której możecie urządzić naprawdę niezapomniany wieczór kawalerski. Skusicie się?

Autor