Kraków w jeden dzień - gdzie pójść, co zobaczyć?

Wizyta w Krakowie znajduje się na liście twoich marzeń? Lecz co zrobić, gdy masz do dyspozycji tylko jeden dzień? Zastanawiasz się, czy można zwiedzić to niezwykłe miasto w tak krótkim czasie? Odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak! I chociaż całego miasta pewnie nie uda ci się zobaczyć, jednodniowa wycieczka do Krakowa z całą pewnością wystarczy, aby poczuć jego niezwykły klimat i odwiedzić kilka interesujących miejsc. Co warto zobaczyć w Krakowie podczas jednodniowej wycieczki? Oto kilka pomysłów.

Trakt Królewski

Spacer Traktem Królewskim może być jedną z najbardziej magicznych chwil podczas odwiedzin w Krakowie. W trakcie spaceru po Drodze Królewskiej zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki historycznego Krakowa. Cały obszar Traktu Królewskiego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i naprawdę robi gigantyczne wrażenie. Początek Traktu Królewskiego znajduje się przy Kościele św. Floriana na Kleparzu, prowadząc dalej przez Rynek Główny i kończąc się na Wzgórzu Wawelskim. Wzdłuż Drogi Królewskiej znajdują się takie zabytki, jak Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, Kościół św. Franciszka, Kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedra Wawelska.

Okno Papieskie

Przy ul. Franciszkańskiej 3, naprzeciw Kościoła św. Franciszka, znajduje się najsłynniejsze okno na świecie. To właśnie tutaj papież Jan Paweł II spotykał się z wiernymi w trakcie swoich podróży do ojczyzny. Dla upamiętnienia wielkiego Polaka w oknie na Franciszkańskiej znajduje się obecnie zdjęcie z podobizną Ojca Świętego.

Smok Wawelski i Smocza Jama

O Krakowie krąży wiele niesamowitych legend. Jedną z najciekawszych jest legenda o Smoku Wawelskim. Będąc w okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu koniecznie zejdźmy nad Wisłę i odszukajmy jaskinię w zachodnim zboczu Wzgórza Wawelskiego. Powstanie jaskini datuje się na 12 milionów lat temu! Po dziś dzień Smocza Jama stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Krakowa. Wejście do jaskini znajduje się w pobliżu Baszty Złodziejskiej na Wzgórzu Wawelskim. Trasa turystyczna ma aż 81 metrów długości! Po wyjściu z jaskimi przywita nas jeszcze jedna osobliwość: gigantyczna rzeźba Smoka Wawelskiego, ziejąca żywym ogniem. Musicie to zobaczyć!

Krakowskie kluby

Kraków słynie też z fantastycznych klubów. Imprezowicze mogą wybierać spośród klubów tanecznych ze wszystkimi gatunkami muzyki. W mieście znajdziesz też miejsca oryginalne i nietypowe. Przykładem mogą być np. knajpy urządzone na pływających po Wiśle barkach czy restauracje z widokiem na panoramę Krakowa. A jeśli chcecie spróbować czegoś naprawdę niezapomnianego, możecie wybrać się nawet do klubu z rzucaniem siekierami. Naszym zdaniem to chyba najoryginalniejsze miejsce na klubowej mapie Krakowa. Klub BADAXE, bo o nim mowa, znajduje się zaraz przy Rynku Głównym. Jest urządzony w klimacie wikingów – na miejscu możecie nawet przebrać się w ich stroje! Cała zabawa z rzucaniem siekierami polega na trafianiu do drewnianej tarczy, na której narysowane są różnej wielkości okręgi. Im bliżej środka tarczy trafimy, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto. Zabawa jest w pełni bezpieczna i odbywa się w kontrolowanych warunkach. Wizyta w BADAXE z pewnością na długo zapadnie wam w pamięć, a znajomi będą wam zazdrościli.

Autor