Pomysły na weekend w Krakowie

Kraków jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce. Wielu twierdzi, że Gród Kraka jest najpiękniejszym miastem w całej Europie. Naszym zdaniem nie ma w tym ani krzty przesady – Kraków to faktycznie miejsce wyjątkowe i pełne uroku. Spędzenie weekendu w Krakowie jest marzeniem niejednego z nas. Co zobaczyć w Krakowie podczas weekendowego wypadu? Gdzie pójść? Czego spróbować? Na jakie atrakcje się zdecydować? Przedstawiamy Top 5 miejsc w Krakowie, które koniecznie musisz odwiedzić.

Wawel

Zamek Królewski na Wawelu jest prawdziwą dumą Krakowa. Zamek znajduje się na Wzgórzu Wawelskim, z którego rozpościera się przepiękna panorama całego miasta. Zamek Królewski na Wawelu bez wahania można nazwać perłą architektury. Od 1978 roku Wzgórze Wawelskie, razem z całym Starym Miastem, Stradomiem i Kazimierzem, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Spędzając weekend w Krakowie koniecznie wybierzmy się tu na spacer – zwłaszcza że Wawel znajduje się niemal przy samym Rynku Głównym.

Kazimierz

Jeśli chcemy poczuć prawdziwy klimat Krakowa, obowiązkowo wybierzmy się na Kazimierz. Ta dzielnica przeżywa obecnie prawdziwy renesans. To ulubione miejsce artystów i rzemieślników, sprzedających własnoręcznie wykonane wyroby. Obok Starego Miasta, Kazimierz jest najczęściej odwiedzaną dzielnicą Krakowa. Znajdziemy tu urokliwe, ciasne uliczki, mnóstwo przytulnych knajpek, dziesiątki restauracji, niezwykłą architekturę i to nieuchwytne „coś”, co decyduje o wyjątkowym charakterze tego miejsca. Będąc na Kazimierzu koniecznie spróbujmy też zapiekanek z Okrąglaka – to obowiązkowy element zwiedzania Placu Nowego.

Kiełbaski z niebieskiej nyski

Kiełbaski z niebieskiej nyski stały się już kultowym miejscem na kulinarnej mapie Krakowa. Codziennie od godziny 21:00 mamy okazję skosztować specjału serwowanego wprost z oryginalnego samochodu marki Nysa. Powrót do PRL-u? Może i tak, za to w jakim wydaniu! Kiełbaski z niebieskiej nyski znajdziemy przy ul. Grzegórzeckiej, zaraz obok Hali Targowej. Spacer piechotą od strony Rynku Głównego zajmie nam tu nie więcej niż 15 minut.

Zakrzówek

Kraków to nie tylko zabytki i pyszne jedzenie, lecz także walory przyrodnicze. Zakrzówek to jeden z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew powstał w wyniku zalania kamieniołomu, w którym niegdyś wydobywano wapień. Zakrzówek słynie z wprost niezwykłej przejrzystości wody i pięknych, wapiennych klifów. A najbardziej niesamowite jest to, że zbiornik znajduje się w samym środku miasta! Bez problemu dojedziecie tu tramwajem czy autobusem. To idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Wybierając się na Zakrzówek należy jednak zachować ostrożność – ze względów bezpieczeństwa teren zalewu jest ogrodzony siatką.

BADAXE przy Rynku Głównym

 Na koniec mamy dla was coś naprawdę nie z tej ziemi. Czy wiecie, że w Krakowie powstał klub, w którym można porzucać siekierą? Stolica Małopolski słynie z niecodziennych rozrywek, a BADAXE jest tego najlepszym przykładem. Klub, urządzony w klimacie wikingów, umożliwia wzięcie udział w rzucaniu siekierą do celu w postaci drewnianej tarczy. Punkty przyznawane są za siłę, lecz za celność oraz technikę rzutu. To doskonała rozrywka po całym dniu zwiedzania. Ten niecodzienny sport pomoże wam się zrelaksować i odprężyć. Koniecznie spróbujcie.

Autor