Wakacje w Krakowie - pomysły dla par

Nie wiecie, gdzie pojechać na wakacje? Chcielibyście odwiedzić jakieś miejsce i przeżyć niezapomnianą przygodę? Mamy dla was idealne rozwiązanie. Co powiecie na wakacje w Krakowie? Kraków znajduje się w ścisłej czołówce ulubionych miast turystów z Polski i zagranicy. Nic dziwnego, bo to niezwykłe miasto naprawdę robi wrażenie. Dlatego nie zastanawiajcie się dłużej, pakujcie walizki i ruszajcie do Krakowa!

Odpoczynek w plenerze

Dopiero przyjechaliście i na początek chcielibyście po prostu odpocząć? Idealnym pomysłem będzie spędzenie czasu w plenerze. Kraków należy do najbardziej zielonych miast w Polsce. Znajdziecie tu mnóstwo parków, skwerów i przepięknych szlaków spacerowych. W zależności od tego, jaką ilością czasu dysponujecie, polecamy wam przede wszystkim wybrać się na spacer nad Wisłę (bulwary wiślane ciągną się praktycznie przez całe miasto – spacer brzegiem Wisły to idealny sposób na ciekawe poznanie miejscowej architektury), wyjść na któryś w kopców (a mamy ich w Krakowie aż cztery!) i podziwiać z nich panoramę miasta, wybrać się na wycieczkę nad któryś z zalewów i zbiorników wodnych (do wyboru: Bagry, Zalew Nowohucki, Zakrzówek i Kryspinów) czy po prostu wziąć koc i urządzić sobie piknik na Błoniach.

Wycieczka rowerowa

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu we dwoje jest wycieczka rowerowa. Możliwości macie tu całe mnóstwo – począwszy od wypożyczenia rowerów miejskich i zwiedzenia Krakowa z perspektywy dwóch kółek, przez wycieczkę rowerową do Tyńca, aż po wybranie się na dłuższą wyprawę którymś z licznych szlaków podkrakowskich. Jedno jest pewne – jeśli lubicie jazdę na rowerze, Kraków jest idealnym miejscem do realizowania tej pasji.

Zwiedzanie zabytków

Kraków to miasto z wielowiekową historią. Widać to właściwie na każdym kroku. Wakacje w Krakowie nie mogą się zatem odbyć bez poznania wyjątkowej architektury i zabytków. Nie musimy ich długo szukać – zabytki znajdziemy dosłownie wszędzie. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest oczywiście Rynek Główny Starego Miasta, Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz oraz Podgórze wraz z Rynkiem Podgórskim. Jeśli lubicie architekturę sakralną, macie do wyboru aż 136 kościołów rzymskokatolickich i prawie 50 kaplic. W Krakowie znajdują się również zabytkowe obiekty sakralne innych wyznań, m. in. przepiękne synagogi na Kazimierzu.

Szalona impreza

 Wspólne wakacje to doskonała okazja, by trochę zaszaleć. Kraków jest pod tym względem prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Znajdziecie tu dziesiątki klubów w najróżniejszym stylu. Jeżeli lubicie taniec, koniecznie wybierzcie się do jednego z klubów muzycznych. Bez względu na to, przy czym lubicie się bawić, w tym tętniącym życiem mieście na pewno znajdziecie coś dla siebie. Oprócz klubów tanecznych polecamy wam także kluby bilardowe, kręgielnie, strzelnice oraz puby kraftowe. Znajdziecie tu także mnóstwo urokliwych miejscówek, gdzie możecie wygodnie rozłożyć się na leżaczku. A może macie ochotę na coś naprawdę odjazdowego? W takim razie polecamy wam BADAXE, czyli jeden z nielicznych w Polsce klubów, gdzie można porzucać siekierami. To świetna forma rozrywki dla każdego – nie liczy się bowiem siła, lecz technika i celność rzucania. Zadaniem zawodników jest trafienie siekierą do drewnianej tarczy. Wygrywa ten, komu uda się trafić jak najbliżej środka. Warto? Zdecydowanie

Autor