Zalety wyjazdów integracyjnych

Polskie firmy chętnie wysyłają pracowników na różnego typu szkolenia i wyjazdy integracyjne. Takie imprezy doskonale sprawdzają się do realizacji określonych celów. Przygotowaniem integracji mogą zająć się managerowie lub kadra kierownicza. Doskonałą alternatywą jest także skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Wyjazdy firmowe mają szereg zalet – i to nie tylko dla pracowników, lecz również dla pracodawców. O jakich korzyściach mowa? Przekonajcie się sami.

Korzyści dla obydwu stron
Pracodawcy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że wyjazd integracyjny przynosi obopólne korzyści. Nie od dziś wiadomo, że zadowolony pracownik to efektywny pracownik. Najcenniejszymi pracownikami są osoby pełne pasji i zapału, mające kreatywne i nieszablonowe podejście do narzuconych im zadań. Bezcenna jest również umiejętność działania w grupie, zwłaszcza w firmach, której struktura opiera się na pracy zespołowej. Z tego względu pracodawcy chętnie posyłają swoich podwładnych na różnego rodzaju imprezy integracyjne. Najlepiej, by w integracji uczestniczyło również kierownictwo – to dla nich doskonała okazja do obserwacji swoich pracowników w niecodziennych sytuacjach. Inną korzyścią jest dla pracodawcy zbudowanie wśród podwładnych pozytywnych skojarzeń z firmą. Polepszenie opinii jest cenne zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się sytuacje kryzysowe lub przejściowe problemy. Wyjazd integracyjny może być wreszcie nagrodą dla pracowników. Wiele firm funduje pracownikom wyjazdy integracyjne jako formę docenienia za osiągnięte wyniki czy realizację ustalonych celów sprzedażowych. Taka forma nagrodzenia ze strony szefostwa wpływa na większą motywację do dalszego działania.

Zbudowanie pozytywnej atmosfery
Spędzenie czasu na swobodnej zabawie bardzo dobrze wpływa na nastroje całego zespołu. Wyjazdy integracyjne to świetna okazja do zwiększenia wzajemnego zaufania i integracji na różnych szczeblach. W wyjazdach integracyjnych biorą udział zarówno pracownicy niższych szczebli, jak i managerowie i kierownictwo. Takie okazje sprzyjają zmniejszeniu dystansu pomiędzy poszczególnymi działami oraz wytworzeniu pozytywnej i przyjaznej atmosfery.
Redukcja stresu
Codzienne wykonywanie służbowych obowiązków może być bardzo męczące. Zwłaszcza wtedy, gdy na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za naprawdę istotne kwestie. Wyjazd integracyjny to doskonały sposób, by po prostu się trochę odprężyć. Znużenie piętrzącymi się zadaniami, życie w ciągłym biegu, nerwy związane z pracą – to wszystko można załagodzić uczestnicząc w imprezach integracyjnych. A trzeba wiedzieć, że pracodawcy są pod tym względem coraz bardziej pomysłowi. W trakcie wyjazdów integracyjnych uczestnicy mają okazję spróbować swoich sił w najbardziej nietypowych dyscyplinach sportu. Przykładem może być chociażby rzucanie siekierami. Taka forma rozrywki przywędrowała do nas z Kanady i na dobre zadomowiła się na naszym rodzinnym gruncie. Sfrustrowani pracownicy wielkich firm i korporacji mogą zrzucić z siebie cały stres.. rzucając siekierą. Choć na pozór wydaje się to dość niebezpieczne, w klubach oferujących takie atrakcje wszystko jest odpowiednio przygotowane. Szukasz dobrego klubu z rzucaniem siekierami? Sprawdź BADAXE w Krakowie. Klub specjalizuje się w organizacji wyjątkowych imprez integracyjnych dla firm z Polski i zagranicy.

Autor