Czy warto organizować wieczory kawalerskie?

Wielkimi krokami zbliża się dzień ślubu twojego najlepszego kumpla. Do ceremonii pozostało już tylko kilka tygodni, najwyższa pora pomyśleć więc o wieczorze kawalerskim. Zostałeś wybrany na świadka, zatem organizacja imprezy spoczywa na twoich barkach. Zastanawiasz się, czy warto w ogóle się fatygować i zabierać za przygotowanie takiej imprezy? Odpowiedź jest jednoznaczna: oczywiście, że tak! Wieczór kawalerski to bardzo ważny dzień dla każdego pana młodego, jednak ty wciąż nie jesteś przekonany, czy takie spotkanie ma sens? W dzisiejszym tekście spróbujemy wyjaśnić, czy – i dlaczego – warto organizować wieczory kawalerskie.

Pielęgnowanie tradycji
Jak już wspomnieliśmy, za przygotowanie wieczoru kawalerskiego zwyczajowo odpowiedzialny jest świadek. Jednak należy wspomnieć także o czymś innym, mianowicie o tym, że samo organizowanie wieczorów kawalerskich również jest częścią tradycji. Wieczór kawalerski jest ostatnim spotkaniem w męskim gronie, po którym przyszły pan młody wkroczy już w rodzinne, dorosłe życie. 

Okazja do zabawy w męskim gronie
Wieczór kawalerski jest doskonałą okazją do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Oczywiście nie oznacza to, że po ślubie spotkania z kolegami odejdą w zapomnienie, jednak w większości przypadków ich częstotliwość znacznie się zmniejsza. Po ślubie świeżo upieczony mąż będzie miał już inne obowiązki i priorytety, dlatego warto korzystać z męskich spotkań póki jest na to pora. 

Zmniejszenie stresu przed ślubem
Nie oszukujmy się – ślub to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Dlatego zarówno pan, jak i pani młoda potrzebują po prostu odprężyć się i zrelaksować. Jako że w artykule mówimy o wieczorach kawalerskich, pominiemy w tym miejscu kwestię wieczorów panieńskich. 

Niezapomniane przeżycia na lata
Wieczory kawalerskie mogą mieć najróżniejsze formy. Naszym zdaniem im bardziej oryginalne będzie takie spotkanie, tym lepiej. Jeśli czeka cię misja zorganizowania wieczoru kawalerskiego, radzimy zrezygnować z oklepanych i mało interesujących spotkań przy piwie. O wiele lepiej zorganizować coś naprawdę niezapomnianego – takie wydarzenie można później wspominać do końca życia. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach na przykład wieczory kawalerskie w formie wyjazdowej. Możecie wybrać się na wędrówkę po górach z namiotami czy spędzić czas w parku rozrywki. Ciekawym pomysłem może być również bardziej ekstremalna forma aktywności, na przykład skok ze spadochronem, mały rajd po bezdrożach czy zdobycie jakiegoś wysokiego szczytu. Od niedawna mamy możliwość spędzenia wieczoru kawalerskiego w jeszcze jeden, tym razem naprawdę niecodzienny sposób. Czy słyszeliście kiedyś o klubach, w których można rzucać siekierami? Jeśli nie, polecamy wam spróbować. To kapitalna forma rozrywki i okazja do sprawdzenia się w aktywności, która od jakiegoś czasu stanowi osobną dyscyplinę sportową.

Koszty
Myśląc o wieczorze kawalerskim, należy także przekalkulować koszty. Zwyczajowo przyjęło się, że to pan młody wychodzi z propozycją pokrycia wszystkich kosztów imprezy. Nie jest to jednak żadną regułą i jeśli chcemy, możemy się nimi podzielić. Najlepiej ustalić budżet i rozliczyć się jeszcze przed imprezą, żeby w trakcie wieczoru kawalerskiego nie pojawiały się krępujące momenty. Ostateczny koszt wieczoru kawalerskiego dla 10 osób to około 1500 zł. 

 

Autor