Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłego pana młodego. Dlatego warto, by ta okazja została należycie uczczona w doborowym męskim towarzystwie. Organizacja wieczoru kawalerskiego nie jest łatwym zadaniem. Dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu na szukanie inspiracji, co można robić podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik dla tych, którzy szykują się do zorganizowania wieczoru kawalerskiego. 

Kto organizuje wieczór kawalerski?
Zwyczajowo przyjęło się uznawać, że za organizację wieczoru kawalerskiego odpowiedzialny jest świadek. To właśnie do niego należy znalezienie miejsca, zaproszenie gości oraz wymyślenie przebiegu samego spotkania. Oczywiście nie jest to żadną regułą i przygotowaniem wieczoru kawalerskiego równie dobrze może zająć się pan młody. Organizacja wieczoru dość często kawalerskiego wymaga skomplikowanej logistyki, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w przygotowaniach brało udział kilka osób. W takich przypadkach najlepiej po prostu podzielić się poszczególnymi zadaniami – tak, by ostatecznie wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. 

Kiedy organizuje się wieczór kawalerski?
Wieczór kawalerski najczęściej organizuje się około dwa tygodnie przed ślubem. Oczywiście można zorganizować go w innym czasie, jednak praktyka pokazuje, że taka data wydaje się optymalna. Wcześniej para młoda zajęta jest ostatnimi przygotowaniami, nie ma więc sensu odrywać przyszłego męża od obowiązków. Natomiast ostatnie dni przed ślubem poświęcane są raczej na inne sprawy. Organizacji wieczoru kawalerskiego w żadnym wypadku nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Minimum tydzień przed spotkaniem trzeba koniecznie przygotować listę gości oraz uzyskać od nich potwierdzenie obecności. Nie są to żadne zbędne formalności lecz ułatwienie późniejszej rezerwacji miejsc.

Ile trwa wieczór kawalerski?
Wbrew samej nazwie, wieczór kawalerski nie zawsze musi mieć formę wieczornej imprezy. Coraz częściej panowie młodzi wolą spędzić ten czas w bardziej oryginalny sposób. Dlatego ogromną popularność zyskały wyjazdy kawalerskie, czyli po prostu wyprawy w męskim gronie, w których uczestniczą bliscy znajomi pana młodego. W trakcie takich wyjazdów można połączyć ekstremalne aktywności z czasem spędzonym wśród najlepszych przyjaciół.

Pomysły na wieczory kawalerskie
To, w jaki sposób spędzimy wieczór kawalerski, zależy tak naprawdę wyłącznie od nas samych. Organizując to spotkanie koniecznie należy wziąć pod uwagę oczekiwania pana młodego, typ jego poczucia humoru oraz to, w jaki sposób chciałby spędzić ten czas. Bardzo dobrze sprawdzają się np. wieczory kawalerskie w plenerze, w trakcie których można połączyć takie atrakcje jak paintball, spływ kajakowy, wycieczkę rowerową, wyprawę w góry, zawody strzeleckie, mecz piłki nożnej i wiele, wiele innych. Świetną opcją są również wieczory tematyczne, podczas których cała impreza utrzymana jest w jednym wiodącym temacie. Ciekawą opcją może być np. wieczór w klubie z rzucaniem siekierami. To wyjątkowo oryginalna rozrywka, która od niedawna jest przy okazji osobną dyscypliną sportową. Jeśli szukacie klubu z rzucaniem siekierami, polecamy wam BADAXE w Krakowie. Klub mieści się w samym centrum Krakowa, przy ul. Basztowej 10. Z pewnością docenicie niezwykły klimat tego miejsca. 

Autor