Kluby z rzucaniem siekierami

Rzucanie siekierami robi obecnie furorę wśród osób poszukujących ciekawej i nietuzinkowej formy rozrywki. To nowa dyscyplina sportowa, która zyskała już sobie szerokie grono zwolenników. Na klubowej mapie Polski zaczęły się pojawiać specjalne miejsca, w których możemy spróbować swoich sił w tej niecodziennej dyscyplinie. Poznajmy najlepsze kluby z rzucaniem siekierami. 

Skąd pomysł na rzucanie siekierami?
Ten niecodzienny sport wywodzi się z Ameryki Północnej, a konkretniej z Kanady. To właśnie tam miały miejsce początki rzucania siekierami na punkty. Rzucanie siekierami wzięło się stąd, że znudzeni całodzienną pracą kanadyjscy drwale szukali sobie po prostu jakiejś rozrywki. Wpadli więc na pomysł, by wykorzystać do niej narzędzie swojej pracy. Z Kanady rzucanie siekierami przeniosło się do Stanów Zjednoczonych, a później stało się popularne również w Europie. 

Na czym polega rzucanie siekierami?
Mówiąc w największym skrócie, rzucanie siekierami polega po prostu na… rzucaniu siekierami. To wszystko. Nie ma tu żadnych skomplikowanych zasad (choć oczywiście obowiązują odgórnie ustalone reguły), a do rozgrywki może przystąpić każdy, bez względu na wiek i płeć. Za rzut możemy otrzymać określoną ilość punktów. Punkty są przyznawane w zależności od tego, w którą część drewnianej tarczy uda nam się trafić. Na tarczy wyrysowanych jest kilka stref punktowanych – podobnie jak w strzelectwie, najlepiej jest trafić w centralną część tarczy. 

Gdzie można porzucać siekierami?
Najlepszym pomysłem jest spróbowanie tego oryginalnego sportu w jednym z klubów oferujących rzucanie siekierami. W takich miejscach znajdują się specjalnie wydzielone tory, z których każdy posiada dodatkowe zabezpieczenie z siatki. Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie może rzucać tylko jeden zawodnik. 

Technika rzucania siekierą
W trakcie rzutu kluczowe znaczenie ma przyjęta technika. Zgodnie z regulaminem, w trakcie lotu siekiera może wykonać tylko jeden obrót. Liczy się przede wszystkim precyzja – punkty otrzymujemy za celność, a nie za siłę wyrzutu. Do wyboru mamy różne rodzaje siekier, dzięki czemu możemy wybrać tę najlepiej odpowiadającą naszym możliwościom fizycznym. Siekierą wyrzucamy jednym płynnym ruchem zza głowy, trzymając ją oburącz, a następnie puszczając na chwilę przed wyprostowaniem rąk. 

Kluby z rzucaniem siekierami w Krakowie
Jeśli szukacie klubu z rzucaniem siekierami w Krakowie, bezapelacyjnym numerem jeden jest BADAXE. Klub znajduje się w samym centrum miasta, przy ul. Basztowej 10. Miejscówkę możecie odwiedzać codziennie, nawet w weekendy. Klub zajmuje się przede wszystkim organizacją nietypowych wieczorów kawalerskich, niecodziennych spotkań firmowych oraz oryginalnych imprez urodzinowych. BADAXE to idealne miejsce na spędzenie czasu w naprawdę ciekawy sposób. Klimat tego miejsca utrzymany jest w świecie wikingów, dzięki czemu będziecie mogli poczuć się tu jak prawdziwi zdobywcy. Do BADAXE możecie wpaść również ze swoją drugą połówką. Tak, rzucanie siekierami to sport nie tylko dla mężczyzn! Z racji tego, że kluczowe znaczenie ma tu technika, zwycięzcą równie dobrze może okazać się kobieta. W klubie znajduje się także fotobudka, w której będziecie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju wikingów. Moc pozytywnej energii i wyśmienita zabawa gwarantowane! 

 

Autor