Jak zorganizować niezapomnianą imprezę firmową?

Impreza firmowa to doskonała okazja by spędzić czas w nieco mniej formalnej atmosferze. Wyjazdy integracyjne przynoszą wiele korzyści – i to nie tylko od strony pracownika, lecz także dla pracodawcy. Wiele firm organizuje takie wyjazdy cyklicznie, na przykład po zatrudnieniu nowych pracowników czy jako nagroda za osiągnięte wyniki dla dotychczasowej ekipy. Aby impreza firmowa była udana, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jak zorganizować niezapomnianą imprezę firmową? O tym w dzisiejszym artykule.

Ustalenie celów
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest ustalenie celów wyjazdu. Powinny być jak najbardziej konkretne, np. zmotywowanie pracowników do działania, zbudowanie zaufania, wypracowanie efektywnej komunikacji, wzbudzenie pozytywnych skojarzeń z firmą, redukcja stresu czy po prostu wzmocnienie więzi w zespole. Wyjazdy integracyjne są także dobrą metodą na załagodzenie konfliktów i poprawę atmosfery w firmie.

Wybór dogodnego terminu
Kolejną sprawą jest ustalenie dobrego terminu. Pracownicy powinni otrzymać informację o wyjeździe odpowiednio wcześniej, aby nie musieli na ostatnią chwilę zmieniać swoich planów. Pamiętajmy, że żaden pracodawca nie może zmusić podwładnych do uczestniczenia w wycieczce integracyjnej. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się wyjazdy kilkudniowe. Dwa, trzy dni w pełni wystarczą – nie ma potrzeby wysyłania pracowników na dłuższe wyjazdy. Wiele firm decyduje się na organizowanie wycieczek dla pracowników w normalne dni robocze – naszym zdaniem taka opcja jest najlepsza, chociaż nie każda firma chce sobie pozwolić na taki przestój. Na szczęście coraz więcej szefów zdaje sobie sprawę z tego, że wyjazd integracyjny nie jest dla firmy stratą, lecz budowaniem długofalowych korzyści.

Uwzględnienie kondycji i zainteresowań pracowników
Przygotowując wyjazd integracyjny koniecznie weźmy pod uwagę wiek i kondycję fizyczną pracowników. Większość wyjazdów integracyjnych opiera się na aktywnościach sportowych. Nie proponujmy uczestnikom niczego ponad ich siły i możliwości – zamiast przynieść oczekiwane rezultaty, taki scenariusz skończy się zapewne rozczarowaniem i frustracją. Warto także uwzględnić preferencje i zainteresowania pracowników oraz to, jakie sami mają oczekiwania wobec wyjazdu firmowego.

Plan działania
Kolejnym krokiem jest ustalenie planu działania. Wyjazd integracyjny powinien mieć główny zarys, jednak nie warto ustalać harmonogramu szczegółowego co minuty. Lepiej zostawić uczestnikom trochę swobody i luzu. Opracowując plan imprezy nie zasypujmy też uczestników dziesiątkami różnych atrakcji. Lepiej wybrać ich mniej, lecz zdecydować się na takie, które faktycznie okażą się atrakcyjne. Ustalenie planu działania można zlecić na przykład kadrze managerskiej. Jednak biorąc pod uwagę fakt ile pracy wymaga przygotowanie takiego przedsięwzięcia, lepszym pomysłem może okazać się oddanie tego zadania w ręce specjalistów. Może to zrobić na przykład firma eventowa.

Ciekawe i nieszablonowe atrakcje
Przepisem na niezapomnianą imprezę firmową są tajże ciekawe i nietuzinkowe atrakcje. Potańcówka po pijaki zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem. Lepiej przygotować coś naprawdę ekstra. Naszym pomysłem jest zorganizowanie imprezy integracyjnej w klubie z rzucaniem siekierami. Polecamy zwłaszcza BADAXE w Krakowie.

Autor