Nowa dyscyplina sportowa: rzucanie siekierami

Oprócz znanych wszystkim dyscyplin sportowych istnieją również takie, o których większość z nas prawdopodobnie nigdy nie słyszała. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka – to sporty znane właściwie każdemu. Natomiast mało kto wie, że istnieją także inne, o wiele bardziej niecodzienne i wyjątkowo oryginalne. Podwodny hokej, rzut telefonem na odległość, ekstremalne prasowanie, boks szachowy, pogoń za serem, wyścigi kosiarek czy nawet… rzucanie siekierami. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na tej ostatniej, od jakiegoś czasu zdobywającej coraz większą popularność.

Na czym polega rzucanie siekierami?
Pewnie większość z was przeciera oczy z niedowierzaniem. Jednak to prawda – rzucanie siekierami jest dyscypliną sportową. Zabawa polega dokładnie na tym, o czym myślicie, czyli po prostu na rzucaniu siekierą. Oczywiście nie byle jak i nie byle gdzie, bo do specjalnej drewnianej tarczy. W zależności od tego, w które miejsce trafimy, przyznawane są nam punkty. Pomysł na rzucanie siekierami do celu narodził się w Kanadzie, gdzie znudzeni całodzienną pracą przy wyrębie lasów drwale postanowili nieco umilić sobie czas. Rozrywka jest na tyle nietypowa, że szybko zyskała sobie rosnące grono zwolenników. 

Sposób na redukcję stresu
Wbrew pozorom, rzucanie siekierami wcale nie jest takie trudne. I wcale ten sport nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn! Równie dobrze swoich sił w rzucaniu siekierą mogą spróbować kobiety. Ważna jest nie tyle siła, co technika samego rzucania. I oczywiście celność. Do wyboru są siekiery o różnej wadze, dzięki czemu każdy może dostosować sprzęt do własnych możliwości. Osoby, które choć raz spróbowały, jednogłośnie twierdzą, że poczuły się po tym wyjątkowo zrelaksowane. Dlaczego rzucanie siekierą tak szybko zyskało popularność? Otóż właśnie dlatego, że jest doskonałym sposobem na zredukowanie stresu. Rzucanie siekierą do drewnianej tarczy z narysowanymi na niej okręgami jest bardzo pierwotnym zajęciem, co sprawia, że nasza głowa w trakcie rozgrywki odpoczywa. To idealna propozycja dla tych, którzy na co dzień zmagają się z dużą dawką stresu, np. dla pracowników dużych korporacji. 

Czy to na pewno bezpieczne?
Choć mogłoby się wydawać, że rzucanie siekierami to dość niebezpieczna rozrywka, tak naprawdę miejsca, w których odbywają się takie zawody, są bardzo dobrze zabezpieczone. Każdy z uczestników znajduje się na specjalnym torze oddzielonym siatką. Jednocześnie może rzucać tylko jedna osoba. No dobrze, ale gdzie właściwie możemy czegoś takiego spróbować? Najlepszym wyborem są specjalne kluby z rzucaniem siekierami. 

Kluby z rzucaniem siekierami
Jeśli szukamy dobrego miejsca do porzucania siekierami, jednym z najlepszych wyborów może być BADAXE w Krakowie. Klub zajmuje się między innymi organizowaniem imprez urodzinowych, wieczorów kawalerskich i imprez integracyjnych dla firm, umożliwiając młodym adeptom rzucania siekierami podszlifowanie swoich umiejętności. BADAXE utrzymany jest w klimacie wikingów, dzięki czemu możemy przenieść się do zupełnie innego świata. Klub otwarty jest we wszystkie dni tygodnia. Ze względu na spore zainteresowanie najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji przez formularz kontaktowy, telefonicznie, mailowo bądź przez Messengera. To idealne miejsce dla tych, którzy poszukują niebanalnej rozrywki w gronie przyjaciół.

Autor